panele winylowe

Panele winylowe i infrared budzą nadal dosyć dużo wątpliwości dotyczących przede wszystkim kosztów ogrzewania przy zastosowaniu takiego rozwiązania. Warto jednak wziąć pod uwagę długą listę zalet, które wyróżniają wytwarzanie ciepła przy użyciu podczerwieni i izolację podłogową przy położeniu paneli winylowych.

Dla większości inwestorów najważniejszym aspektem ogrzewania budynku są jego koszty. Warto jednak również zwrócić uwagę na estetykę pomieszczeń którą z pewnością zapewnią panele winylowe. W końcu od ich wystroju w dużym stopniu będzie zależało nasze dobre samopoczucie. Panele na podczerwień mają duże walory dekoracyjne. Nawet te, które charakteryzują się stosunkowo dużą mocą, mają dosyć umiarkowane rozmiary. Są znacznie mniej inwazyjne niż na przykład tradycyjne kaloryfery. Przy umiejętnym, przemyślanym zainstalowaniu na suficie, stają się prawie niewidoczne. Na rynku dostępne są również panele ze szkła, a także produkowane w formie luster. Osoba, która stoi przed takim lustrem nie zorientuje się, że ogląda swoje odbicie w grzejniku. Panel na podczerwień może zostać również ozdobiony wybraną grafiką i w ten sposób stanie się interesującą dekoracją salonu.

Cicho i wygodnie

Nowoczesne panele pracują bez wydawania żadnych odgłosów. Pod tym względem wypadają korzystnie na tle zwykłych kaloryferów, a także grzejników z nawiewem. Bardzo dużym atutem tego rozwiązania jest także bezobsługowa praca i możliwość bardzo wygodnego sterowania. Jeśli nie będzie nas w domu przez weekend, po prostu wyłączamy panele, możemy także zaprogramować ich automatyczne uruchomienie o wybranej porze.

Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie. Nowoczesne rozwiązania sprawiają, że wytwarzanie ciepła przy użyciu elektryczności staje się coraz bardziej wydajne. Jednocześnie zastosowanie tego źródła energii jest bardzo wygodne. Do najciekawszych dostępnych technologii należą promienniki podczerwieni.

Wysoka efektywność energetyczna

Dlaczego promienniki to urządzenia, które warto wziąć pod uwagę przy wybieraniu ogrzewania do domu? Na pewno posiadają one wszystkie zalety ogrzewania elektrycznego, czyli są bezobsługowe, ekologiczne i bezpieczne. Jednocześnie charakteryzują się bardzo dużą efektywnością energetyczną, co oznacza, że marnują bardzo mało energii. Prawie sto procent pobieranej elektryczności jest zamieniane przez promienniki w ciepło, służące do zapewnienia komfortowych warunków domownikom.

Niskie koszty instalacji

Stworzenie instalacji centralnego ogrzewania to jedna z ważniejszych części inwestycji jaką jest budowa domu, która również pochłania ogromne koszty. Promienniki podczerwieni nie wymagają żadnych specjalnych instalacji grzewczych. Oznacza to brak kotłowni i rur, a także przeglądów, napraw i awarii. Wystarczy, że w domu znajduje się odpowiednia instalacja elektryczna – podłączamy do niej promiennik i gotowe, możemy cieszyć się przyjemnym ciepłem we wszystkich pomieszczeniach z dobrze izolowaną podłąga za pomoca paneli winylowych. Faktem jest, że promienniki nie należą do najtańszych urządzeń, jednak jednocześnie charakteryzują się bardzo wysokim poziomem bezawaryjności, a ich trwałość określana jest na kilkadziesiąt lat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *